Darmen-coeliakie-glutenintolerantie-ziekte van Crohn
Als we kijken naar darmklachten dan is de eerste vraag: wat is lastig te verwerken? Een darmklacht heeft biologisch haar oorsprong in een onverteerbare lelijke ergenis, ofwel een brokconflict. Na het inzicht van Liesbeth is direct de glutenallergie in haar familie opgelost. Ook Floor is genezen van coeliakie en glutenallergie tijdens de HeartConnection Opleiding. Lees hieronder de uitgebreide uitleg van darmen, coeliakie, glutenintolerantie, de ziekte van Crohn en video met uitleg darmkanker.
De biologische functie van de darmen is het verwerken en verteren van voedsel
Als we kijken naar darmklachten dan is de eerste vraag: wat is lastig te verwerken? Hoe lager de pijn in de darmen, hoe heftiger vaak de emotionele lading en hoe lelijker datgene is wat niet verwerkt kan worden. Een darmklacht heeft biologisch haar oorsprong in een onverteerbare lelijke ergenis, ofwel een brokconflict. Alles over de darmen leer je tijdens Opleiding HeartConnection. Wat heb jij meegemaakt in dit leven? Welke DNA-erfenis heb jij ontvangen? Alles wat onze (voor)ouders niet verwerken, komt bij de jongere generatie terecht.
Conflict-Actievefase (CA) – darmen
Na een conflict-inslag kom je in een stress-fase. In de darmen is dan sprake van cel-toename. De biologische functie is het inspeekselen van de brok: dat wat verwerkt of verteerd moet worden, letterlijk of figuurlijk. Als je psyche dit niet kan, dan neemt het lichaam dit over. Deze extra cellen helpen jou dus de brok te verwerken. Zorg dat je snel je stress oplost en niet te lang met deze onverteerbare ergernis blijft rondlopen.
Herstelfase – darmen
Is de onverteerbare ergernis – het brok-conflict – opgelost, dan start de herstelfase. Je bent moe, de darmen gaan de hulp-cellen opruimen en er ontstaat een ontstekingsachtige omgeving. In de piek van de oplossing kan bloed bij de ontlasting voorkomen en/of heb je krampen met mogelijk diarree, om de conflict-inslag en stress-opbouwmassa uit je lichaam te drijven. Dit laatste was ook het geval bij Anne. Daarmee wordt haar gevoel tijdens de Eendaagse bevestigd: ze leeft niet meer de diagnose ziekte van Crohn. Haar lijf heeft de brok al verwerkt. De vraag blijft wel: waar kwamen haar darmklachten vandaan?
Klik hier voor meer informatie tweefasigheid.
Darmen zijn geel (endoderm) zie afbeelding hieronder:
Verhaal van Anne – ziekte van Crohn
Anne (40) stelt op de Eendaagse haar persoonlijke vraag. Anne heeft vaak een opgezet gevoel in haar darmen. Vroeger had ze te maken met bloed en slijm bij de ontlasting. Dit ging gepaard met een flinke pijn, vrij laag in de onderbuik. Vervolgens is in het ziekenhuis de ziekte van Crohn geconstateerd. Een diagnose waar ze zich niet in kan vinden. Ze is daarom benieuwd naar het verhaal van haar darmen.
Anne vertelt dat de darmklachten heftig waren na de geboorte van haar tweede kindje, Anne was toen 31 jaar. Haar zoontje is gezond geboren, maar wel zonder rechter onderarm. Hij is inmiddels negen en heeft nooit aangegeven dat hij dit als iets negatiefs ervaart. Ze kan geen antwoord geven op de vraag: wat is er voor lelijks of onverteerbaars gebeurd tijdens de zwangerschap van haar zoontje? Maar wel op de vraag: hebben je ouders ook last van darmklachten? De moeder van Anne heeft ook gevoelige darmen. We kijken verder naar de familielijn aan moederskant.
De moeder van Anne verloor op haar zeventiende haar vader aan longkanker. Haar moeder heeft dat nooit goed kunnen verwerken, vertelt Anne. Daarnaast moest har moeder op negenjarige leeftijd tijdelijk ergens anders wonen, omdat haar broertje (een nummer 5 van het gezin) iets aan zijn longen had, waar haar ouders voor moesten zorgen.
Onverwerkte trauma’s van de (voor)ouders komt terecht bij de jongere generatie via DNA. Dat de moeder van Anne de dood van haar vader niet goed heeft kunnen verwerken, komt terecht bij Anne. Zij ontwikkelt darmklachten. Na de geboorte van je eigen kinderen kunnen bepaalde familiethema’s in alle hevigheid tevoorschijn komen. Zo ook bij Anne. Dit krijg je tijdens de opleiding HeartConnection, klik hier voor meer informatie.
Zoon Anne geboren zonder rechter onderarm
Het verhaal gaat verder. De zoon van Anne is geboren zonder rechter onderarm. Symboliek: met je handen en armen werk je. De biologie van het zoontje van Anne heeft uit overleving ervoor gekozen geboren te worden zonder hand en onderarm. Anne geeft aan dat hij eigenlijk rechts is en dus met links heel lastig kan schrijven. Het schrijven is op dit moment een probleem. Wat is het verhaal achter deze arm? Zitten er nog meer onverteerbare dingen in de familie? En wat is er ooit op werkgebied verkeerd gegaan?
Anne weet het antwoord. Aan de kant van vader, bij Anne’s opa, zijn binnen een familiebedrijf nog meer nare, onverteerbare dingen gebeurd, die te maken hebben met documenten en notarissen. Documenten moet je ondertekenen. Kun je niet schrijven, dan kan je ook niks ondertekenen. De biologie van Anne’s zoontje heeft ervoor gekozen om geboren te worden zonder rechterhand en onderarm, zodat je technisch gezien niet kan werken en ook niet met rechts kan schrijven, dus ook geen geschriften of documenten, zodat het familieleed bespaard kan blijven. De biologie van het zoontje van Anne heeft verdere ‘shit’ in de familie op deze manier weten te voorkomen en zoonlief geeft zelfs aan erg trots op zijn arm te zijn.
Anne begrijpt het verhaal en het klinkt ineens allemaal zo logisch. Anne verbindt zich met dit verhaal en zal dit tegen haar zoon vertellen. Verbinden-Versmelten-Loslaten
Welk verhaal vertelt coeliakie, glutenallergie en/of de ziekte van Crohn?
Coeliakie, glutenallergie en/of de ziekte van Crohn kan ook een verhaal vertellen over en conflict met brood, meel, graan, muesli, koekjes, pasta, cake, enzovoort. Is er in de familie een molenaar, bakker, banketbakker? Welk verhaal heeft hij/zij te vertellen?
Verhaal van Bas – glutenallergie
Als kind ging Bas regelmatig naar oma. Zij maakte brood in een aparte ruimte bij haar huis. Oma maakte daarna koekjes. Bas wil natuurlijk koekjesdeeg. Oma slaat hem op zijn hand. Zij pakt bloem en blaast het in zijn gezicht. Ze lachen samen. Tien jaar overlijdt oma. Vanaf dat moment heeft Bas glutenallergie.
Verhaal van Liesbeth – glutenallergie
Liesbeth barst in tranen uit tijdens de Opleiding HeartConnection. Opeens krijgt ze een inzicht over de glutenallergie in haar familie. Er was een man in Den Haag, hij had een brood gestolen en hij was dood geschoten. Op zijn buik lag een bord: “Ik ben een ezel, want ik heb een brood gestolen.” Haar moeder had dit incident gezien. Vanaf dit moment waarschuwt de biologie in deze familie: “Pas op eet geen brood, gluten, want dan ga je dood”. Na dit inzicht gedeeld te hebben in haar familie is direct de glutenallergie opgelost.
Verhaal van Floor – coeliakie en glutenallergie
Floor had al vele jaren lang coeliakie en een glutenallergie. Tijdens de HC training komt ze tot inzicht waar dit vandaan komt. Haar vader pleegde incest met haar, daarna zaten ze aan tafel, aten een boterham en ze moest doen alsof er niets aan de hand was. Een onverteerbare brok. Na dit inzicht ging ze, na twintig jaar glutenvrij leven, in één keer weer gluten eten. Ze had geen coeliakie / glutenallergie meer. Haar lichaam kon alles verwerken na dit inzicht. Na een aantal weken hadden ook haar twee dochters geen last meer van de glutenallergie. Lees verder seksueel misbruik, klik hier.
Symboliek ziekte van Crohn, coeliakie, glutenallergie
- Je voelt je niet geïntegreerd in je familie of in een groep.
- Je voelt je buitengesloten door bepaalde omstandigheden.
- Liefde van je moeder verloren hebben (nadat ze nog een kind heeft gekregen).
- Bijvoorbeeld: je bent de oudste, neemt verantwoordelijkheid en jongere broers/zussen mogen doen wat ze willen.
Auto-immuun ziekte betekenis:
De ziekte van Crohn is een chronische darmontsteking (RG). Bij coeliakie treedt een ontstekingsreactie op in de dunne darm, als gevolg van de inname van gluten (RG). Beiden vallen onder auto-immuunziektes (RG). De symbolische betekenis van auto-immuunziekte:
- ‘Een deel in mij valt mijzelf aan.’
- Vader en/of moeder hebben moeite de zwangerschap te accepteren of willen geen kind.
- Vader zegt geïrriteerd: ‘Voor mij hoeft het niet, maar als jij een kind wilt, neem het dan.’
Vragen bij Crohn, coeliakie, glutenallergie:
- Waar ben je boos over?
- Ben je boos dat je bepaalde dingen niet kunt eten?
- Wat kun je niet verteren in je leven?
- Zit je in een (langdurige) situatie die je onprettig vindt?
- Heb je dagelijks te dealen met een uitdagend persoon?
- Waar verlang je naar? Wat mis je nu in je leven?
- Gebeurtenis waar je boos over bent en nog niet verwerkt hebt?
- Stress rondom verhongering?
- Stress over iets dat je mist in je leven?
- Mis je de liefde van je moeder?
- Voel je je buitengesloten in je familie, werk, vriendengroep?
Video
In deze video worden er 6 vragen LIVE beantwoord tijdens Opleiding HeartConnection onder andere darmkanker en terugkerend getallen 3 en 4.
Gerelateerd
Darmen – Dauwworm
Een moeder vertelde over haar negen maanden oude baby die dauwworm had (eczeem, roodachtige uitslag over het hele lichaam). Een...
Darmen – Diarree
Mijn mind wil tot een oplossing komen van deze onverteerbare ergernis (ruzie van de kinderen). De mind blijft malen tot...
Darmen – Colitis ulcerosa – Chronische dikke darm ontsteking
Tijdens de Eendaagse stelt Helena haar vraag. Ze heeft vanaf haar 27e last van een chronische darmontsteking, nu precies twintig...